Anasayfa / Etkinlikler / ARALIK AYI ÖĞRENCİ TOPLANTISI

ARALIK AYI ÖĞRENCİ TOPLANTISI

Ankara’da üniversite eğitimlerini sürdüren gençlerimizle aylık buluşmalarımız devam ediyor.

20 Aralık 2015 Pazar günü dernek merkezinde yapılan toplantının konuğu, Enerji Bakanlığı Petrol İşleri Genel Müdürü hemşehrimiz Sayın Selami İNCEDALCI oldu.

Sayın İNCEDALCI, Osmanlıdan günümüze petrol aramaları ve sonuçları konulu bir sunum yaptı. Çok farklı bir konu ve hemşehrimizin etkileyici sunumuyla keyifli geçen toplantının ardından Karaman’dan getirttiğimiz mayalı ekmek ve tulum peyniri öğrencilerimizin hazırladıkları “sıkma” keyifle yenerek sohbete devam edildi.

Bu tür buluşmaların en büyük kazanımı Ankara’ya yeni gelen öğrencilerimizin diğer öğrencilerle kaynaşmaları derneğimize ısınmaları ve Ankara’da yalnız olmadıklarını hissetmeleridir, bu duygu onlara güç vermektedir. Derneğimiz yönetimi de öğrencilerimize daha çok zaman ayırmakta ve aylık toplantılar dışında kahvaltı ve bazen akşam yemekleri tertip ederek güzel paylaşımlar yaşanmaktadır.

Ne büyük mutluluk ki sizler varsınız. Biz sizleri ve memleketimizi çok ama çok seviyoruz. Hizmet ettikçe, hizmet ürettikçe huzur buluyor ve koşar adım faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.

Bir sonraki ay buluşmak dileğiyle sevgiyle ve sağlıcakla kalın.

ANKARAMANDER