Bugün 13 Mayıs

 

13 Mayıs 2018 Türk Dilinin resmi dil oluşunun 741 nci yıl dönümü ve Karamanlı Yunus Emre anma günü.

13 Mayıs 2018 Anneler günü.

13 Mayıs 2018 Ankara Karamanlılar Derneğinden burs alan yüksek okul öğrencilerinin mezuniyet günü.

Dernek başkanımız Veli Bozkır bizlere yapmış olduğu konuşmada şöyle seslenmiştir ;

“Sevgili gençlerimiz sizlerle ne kadar övünsek azdır. Biz Karamanlılar Derneği yönetimi olarak büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ilkelerini örnek alıp geleceğimiz gençlerimize daha çok zaman ayırdık. Dertleriyle dertlendik, mutluluklarını paylaştık, geleceğe daha iyi hazırlanmaları için konukları davet ettik, toplantılar, paneller düzenledik. Her biriniz ülkemizin çeşitli yerlerinde göreve başlayıp eşsiz vatanımıza hizmet edeceksiniz. Yolunuz bahtınız açık olsun.”

Bu gün bu mutluluğu yaşamamızda en büyük pay sahibi burs havuzumuza destek veren hayırseverlerimize ve bugün mezun olan öğrencilerimizin her birine çeyrek altın hediye eden DURU Bulgur Yönetim Kurulu Başkanı İhsan DURU’nun kıymetli eşi Zafer DURU hanımefendiye, bizi yalnız bırakmayan Karamanımızın efsane Belediye Başkanı değerli büyüğümüz Sayın Özcan GENÇ’e, gençlerimizle Türkçe Duyarlığı ve Anneler Gününün önemi hakkında kısa bir söyleşi yapan Yönetim Kurulu Üyemiz Dr. Ali GÜLER’e, Yemek organizasyonu ve öğrencilerimize burslarını dağıtan Başkan Yardımcımız Feridun ERDOĞDU’ya ve bu günümüzü resimleriyle ölümsüzleştiren Şerafettin Güç’e sonsuz teşekkür ediyoruz.

        

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.