Anasayfa / Dernek / Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Sayın Metin KIRATLI’ya hayırlı olsun ziyaretimiz

Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Sayın Metin KIRATLI’ya hayırlı olsun ziyaretimiz

ANKARAMANDER Yönetim Kurulu olarak, Ankara’daki Karamanlı Bürokrat hemşehrilerimizle birlikte Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı görevine getirilen Hemşehrimiz Sayın Metin KIRATLI Beyefendi’yi ziyaret ederek, “hayırlı olsun” dileklerimizi ilettik.
12 EYLÜL 2018 Çarşamba günü gerçekleştirilen ziyarete; Dernek Başkanı Veli BOZKIR, Başkan Yardımcısı M. Feridun ERDOĞDU, Yönetim Kurulu Üyesi MHP MYK Üyesi Dr. Ali GÜLER, Sayıştay Başkanı Seyit Ahmet BAŞ, İstinaf Mahkemeleri Bölge Başkanı Esat TOKLU, Cumhurbaşkanlığı Kabine Genel Sekreteri Osman SAĞLAM, Diyanet İşleri Başkanlığı Rehberlik ve Denetim Genel Müdürü Hasan Ali YILDIZ, Orman Bakanlığı (Eski) Genel Müdür Yardımcısı Mustafa AKINCIOĞLU, MEB. Ortaöğretim İzleme Daire Başkanı H. Ali OKUR, Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza Daire Başkanı Adnan AKGÖZ, DDY. Taşımacılık Daire Başkan Yrd. Naci ÖZÇELİK, Tarım Orman Bakanlığı İç Denetim Birimi Başkanı Adem AKSOY, Dernek Eski Başkanı MEB. Bürokratlarından Cevdet GÖKYER katılmışlardır.
Karaman ile ilgili anıların tazelendiği ve çok samimi geçen ziyaret sırasında, Dernek Başkanı Veli BOZKIR,
1- Karaman – Konya hızlı tren hattı,
2- Karaman çevre yolu,
3- Türk Dil Bayramı ve Yunus Emre’yi anma etkinlikleri,
4- Karaman Kemal Kaynaş stadının yerinin ileride nasıl değerlendirileceği,
5- Karaman hava alanı projesi ve bir çok konuda derneğin görüş ve önerilerini Sayın KIRATLI’ya bilgi olarak aktarmıştır.
Başkan Veli BOZKIR konuşmasında, “dernek yönetimi olarak hemşehrilerimize ve Karamanımıza daha çok ve daha iyi hizmet verebilmek amacıyla Derneği Karaman Eğitim, Kültür, Tanıtma Vakfı ismiyle (KAREV) bir vakfa dönüştürme projesi hazırladıklarını, bu konuda yardımlarını beklediklerini” de ifade etti.
Şimdiye kadar öğrenci bursları, dernek binası alımı gibi pek çok konuda derneğe katkı sağlayan Sayın KIRATLI, “kendisinin bu ziyaretten çok memnun olduğunu, bir STK olarak derneğimizin örnek çalışmalara imza attığını, bu çalışmalardan dolayı dernekle gurur duyduklarını ve kurulma çalışmalarında sona gelinen vakfın mütevelli heyetinde yer almaktan gurur duyacağını” ifade etmiştir.
Başkan Veli BOZKIR tarafından Sayın Metin KIRATLI’ya Karamanoğlu Mehmet Bey ve Türk Dili Fermanı heykelinin takdim edilmesi ile son bulan ziyaret sırasında gösterdikleri misafirperverlik ve dernekle ilgili duyarlılıklarından dolayı Sayın Metin KIRATLI’ya ve katılımcı hemşehrilerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.

                                                            

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.