Anasayfa / Etkinlikler / Geleneksel İftar Yemeğimiz

Geleneksel İftar Yemeğimiz

Ankara Karamanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin geleneksel hale gelen iftar yemeklerinden biri daha Karamanlı hemşehrilerimizin yoğun katılımı ile gerçekleştirildi.

Geleneksel iftar yemeğimiz Ramazan bereketindeydi. Ramazan ayının coşkusu ve bereketiyle bu yılda geleneksel iftar yemeğimizde derneğimiz doldu taştı. 
1 Haziran akşamı Karamanlılar Derneğimizde yapılan iftar yemeğine, TBMM eski Grup Başkan Vekili Uluç GÜRKAN, Karaman efsane Belediye Başkanımız Özcan GENÇ, Maliye Bakanlığı eski Müsteşar Yardımcısı İlhan HATİPOĞLU, Prof. Dr. Tbp. E. Tuğğeneral Sait BAĞCI, MHP MYK Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ali GÜLER, Eski Atatürk Araştırma Merkezi Başkanlarından Prof. Dr. Azmi SÜSLÜ, CHP Karaman Milletvekili Adayı Hakan AKBULUT, Çevre ve Orman Bakanlığı eski Genel Müdür Yardımcısı Mustafa AKINCIOĞLU, A.A. eski Genel Müdür Yardımcısı Ahmet TEK, E. Emniyet Müdürü Kadir TAN, MEB Daire Başkanı Hacı Ali OKUR, Çankaya eski Belediye Başkanı Prof. Dr. Muzaffer ERYILMAZ, G. Ü. Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bilgehan GÜLCAN, Bakanlar Kurulu eski Genel Sekreteri Osman SAĞLAM, DDY Daire Başkanı Naci ÖZÇELİK, İstanbul Karamanlılar Vakfı Başkanı Suat YILDIRIM, İKEV Başkan Yrd. Adem KIRNAZ, Karamanlılar Derneği Başkanımız Veli BOZKIR, ANKARAMANDER Başkan Yrd. Feridun ERDOĞDU, Muhasip Üye Ayhan AKGÖZ, Denetim Kurulu Üyelerimiz Mali Müşavir Mehmet GÜREL, Didem GENÇ, Koro Şefimiz Ankara Radyosu Şef ve Ses Sanatçısı Hasan EYLEN, Üyelerimiz, hemşerilerimiz ve dostlarımız katıldılar.
Samimi bir ortamda gerçekleşen iftar yemeğinin ardından, Dernek Başkanımız Veli Bozkır tarafından günün anlam ve önemini içeren kısa bir konuşma yapılarak, misafirlere “hoş geldiniz” denildi. Veli Bozkır, misafirlere kısaca derneğimizin faaliyetleri ve hedefleri konusunda bilgi verdi. “Derneğimizin geldiği başarılı bir konumda önümüzdeki en yakın hedefin Vakıf haline dönüşme projesi olduğunu” belirten Bozkır, “önümüzdeki yıl için Yunus Emre’yi Anma ve Türk Dil Bayramı törenlerinin il düzeyinde organizasyonlarına talip olduklarını” belirterek, “Karaman’ın değerlerini Türkiye ve Dünyaya tanıtmak için gerekli azim ve iradeye sahip olduklarını” söyledi.
Veli Bozkır’ın daveti ile söz alan misafirler, bu güzel organizasyondan dolayı teşekkürlerini ifade ederek, Karaman kent kültürü ve değerleri hakkındaki düşünce ve tasavvurlarını anlattılar. “Birlik ve bütünlük içinde Karaman’ın her türlü güçlüğü aşabileceğini, gerek ilimizde, gerekse il dışında yaşayan Karamanlıların bu tür sivil toplum örgütleri ile kendilerini daha güçlü hissettiklerini bu konuda da İstanbul Karamanlılar Vakfı ile Ankara derneğimizin çok aktif çalışmalar yaptığını, bu çalışmalardan gurur duyduklarını” ifade ettiler.
Konuşmaların ardından ANKARAMANDER Türk Sanat Müziği Korosu elemanları Şef Hasan Eylen yönetiminde, Ramazan ayının manevi ortamına uygun bir repertuvar ile hemşehrilerimize güzel bir müzik ziyafeti çektiler.

              

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.