Anasayfa / Ankara Karamanlı Öğrenciler Birliği / KARAMAN EĞİTİM KÜLTÜR VE SAĞLIK VAKFI BURS BAŞVURULARI

KARAMAN EĞİTİM KÜLTÜR VE SAĞLIK VAKFI BURS BAŞVURULARI

KAREV BURS BAŞVURULARI BAŞLIYOR

Önceki yıllarda (Karamanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği) ANKARAMANDER, bu yıldan itibaren de (Karaman Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı) KAREV olarak eğitim, en çok önemsediğimiz konudur. Üzerinde titrediğimiz yavrularımızın hayata hazırlanmaları, iyi bir gelecek sahibi olmaları, takdir edileceği üzere iyi bir eğitim almalarına ve bu eğitimi başarıyla bitirmelerine bağlıdır. Hemşehrimiz Atatürk’ün de açıklıkla vurguladığı üzere, “Eğitimdir ki, bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da esaret ve sefalete terk eder.”

KAREV olarak, Ankara’da üniversite öğrenimi gören fakat ailelerinin maddi olanakları yetersiz olan Karamanlı evlatlarımıza, ekonomik koşullara göre her yıl artırılan miktarda eğitim bursu vermekteyiz. 2019-2020 Eğitim ve öğretim yılı için toplam 70 öğrencimize aylık olarak 350 TL burs verilmiştir. Son 14 yılda eğitim bursu verdiğimiz öğrenci sayıları 1000’e ulaşmıştır.

KAREV Yönetimi olarak, Mütevelli Heyetimizin bize verdiği yetki ve çerçevesini çizdiği esaslar dahilinde her yıl oluşturulan bir “eğitim komisyonu” tarafından müracaatlar ciddi bir şekilde incelenmekte, Karaman’da çeşitli incelemeler yapılmakta ve en çok ihtiyacı olan öğrencilerimiz belirlenerek ilan edilmektedir. Bu titiz çalışma, bursların dağıtılması aşamasında da devam ettirilmekte, öğrencilerimiz her ay derneğimize gelerek konferans, panel, Karamanlı bir bürokratımızın sohbeti vb. etkinliğe katılmakta ve sonrasında birlikte yenilen Karaman yemeklerinden yiyerek burslarını almaktadırlar. Bu yolla gençlerimizin Ankara’da kendi evleri olan KAREV’in mekânını, Ankara’daki hemşehrilerimizi ve birbirlerini tanımaları sağlanmaktadır.

Elbette KAREV’in eğitim bursu; hayırsever hemşehrilerimizin, dostlarımızın katkıları ve mezun olup işe başlayan öğrencilerimizin geri dönüşleri ile gerçekleşmektedir.

Eğitim bursumuzla ilgili tüm işlemler ayrı bir hesap üzerinden yürütülmekte, hemşehrilerimizin konuyla ilgili hassasiyetlerine azami dikkat gösterilmektedir.

Bu vesile ile yıllardan beri Derneğimiz ve Vakfımıza, Ankara’da öğrenim gören üniversite öğrencilerimize her türlü desteği veren hayırseverlerimize şükranlarımızı sunarız. Unutmayalım ki, sevgi gibi her şey paylaşıldıkça büyür.

 

Yönetim Kurulu adına

Veli BOZKIR

KAREV Kurucu Başkanı

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.