Anasayfa / Haberler / KARAMAN Sevdasıyla İSTANBUL’DA Notalara Dokunduk

KARAMAN Sevdasıyla İSTANBUL’DA Notalara Dokunduk

Karaman ve Memleket sevdasına hayran olduğumuz Milli şairimiz, Cumhuriyet 50. Yıl Marşının yazarı, hemşerimiz Bekir Sıtkı ERDOĞAN anısına üçüncüsünü düzenlediğimiz anma konserine İstanbul’daki sanat severlerin ilgisi büyüktü.

11 Kasım Cumartesi akşamı Üsküdar Bağlarbaşı Kongre Merkezi büyük salonda gerçekleştirdiğimiz konsere Milli Eğitim eski Bakanı Ömer Dinçer, Bekir Sıtkı Erdoğan hocamızın kızı Sahil Dural ve torunu, Üsküdar Musiki Cemiyeti Başkanı Bestekar Amir Ateş, TRT İstanbul Radyosu Şef ve ses sanatçısı Vedat Çetinkaya, THM ses sanatçısı Recep Kaymak, bestekar Hüsnü Üstün, şark fatihi hemşerimiz Kazım Karabekir Paşamızın kızı Timsal Karabekir, İstanbul Karamanlılar Vakfı Başkanı Suat Yıldırım ve Yönetim Kurulu üyeleri, Ankara Karamanlılar Derneği Başkanı Veli Bozkır ve Yönetim Kurulu üyeleri, çok sayıda bestekar, koro şefi, koro başkanı, koroların müzik elçileri ve müzik dostlarımız hemşerilerimiz konserimize katıldılar.

TRT Ankara Radyosu şef ve ses sanatçısı Hasan Eylen yönetiminde Karamanlılar Derneği Koromuz seslendirdiği birbirinden güzel eserlerle, ustaların karşısında başarılı bir sınav verdi.

Koro üyelerimizce kusursuz diyebileceğimiz düzeyde icra ettiğimiz konser TRT İstanbul radyosu ve Derneğimiz koro sazlarının eşliğinde sözler Bekir Sıtkı Erdoğan, beste Amir Ateş eserleriyle başlamış, Hancı, Karaman’a hasretliğim, Kışlada bahar, Yunus ve Gariplik büktü boynumu kasideleriyle devam ederek, birinci bölüm, Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği eserlerin okunmasıyla son bulmuştur.

İkinci bölümde ağırlıklı olarak besteleri Hüsnü Üstün’e ait eserler okunmuş ve konser koro şefimiz Hasan Eylen’in seslendirdiği, Aziz İstanbul ve Kalamış şarkılarıyla taçlandırılmıştır.

İstanbul’daki gururumuz, İstanbul Karamanlılar Vakfımızın (İKEV) ev sahipliğinde gerçekleştirdiğimiz anma konserimiz Karaman sıcaklığında geçmiş ve Karamanımızın tanıtımına da büyük katkısı olmuştur. Gecenin ev sahibi Vakfımıza, şefimize, koro üyelerimize, saz üstatlarımıza, sunucumuza, Türk Müziğinin emektarlarına, enerji kaynağımız sevgili dinleyicilerimize, kameraman, ses ve salon görevlilerine sonsuz teşekkür ediyoruz.

Bu muhteşem sanat gecesi bestekarlarımıza plaket verilmesi ve tebriklerin kabul edilmesiyle son bulmuştur.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.