Anasayfa / Haberler / Seçmen Tercihine Saygı Duymak

Seçmen Tercihine Saygı Duymak

Ankara Karamanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Veli Bozkır, 24 Haziran seçimlerine ilişkin yaptığı açıklamada, siyasilerin ve seçmenlerin seçim sonuçlarına saygı duymaları gerektiğini belirtti.

Başkan Veli Bozkır, Türkiye genelinde seçim çalışmalarının yürütüldüğüne dikkati çekerek, “Halkımızın iradesini sandıkta göstereceği gün için geri sayım başladı. Demokrasinin temeli, seçmenin tercih yapabilmesi ve bu tercih hakkını hür iradeyle kullanabilmesidir. Bu açıdan bakıldığında 24 Haziran gecesi ortaya çıkması beklenen seçim sonuçlarına herkesin saygı göstermesi gerekir. Demokrasilerde, seçmen tercihine saygı esastır” dedi.

ANKARAMANDER Başkanı Bozkır, yaptığı yazılı açıklamada şu görüşleri dile getirdi:

“24 Haziran ülkemiz demokrasi tarihine yeni bir sayfa olarak geçecektir. Dernek üyeleri olarak seçim bölgelerimiz Ankara, bizler oyumuzu Ankara’da kullanacağız.

Ancak propaganda döneminde duyarlı her seçmen gibi, bizler de Karaman’daki seçim çalışmalarından haberdar olduk. Adayların açıklamalarını ve siyasi partilerin Karaman için seçim vaatlerini takip ettik.

Dernekler, ortak amaçlı kurulmuş, tüzel kişiliklerdir. Dolayısıyla bir siyasi görüşü benimsemeleri veya bir siyasi görüşe yakın durmaları söz konusu olamaz.

Dernek yöneticilerinin ve dernek üyelerinin elbette siyasi görüşü vardır. Seçimlerde, seçmen sıfatıyla ve sorumluluğuyla istediği siyasi partiye, istediği adaya oy verebilir.

Açık toplumlarda ve demokratik ortamlarda hiç bir kimseye, bir başka kişi, grup, oluşum ve zümre oyunu kime vereceğini dayatamaz, telkin de bile bulunamaz.

Bir kez daha hatırlatmak isteriz ki; ANKARAMANDER olarak hür seçimlerden yanayız. Seçmenin en doğru kararı vereceğine inancımız tamdır.

Seçilen ve TBMM’de Karaman’ımızı temsil hakkını kazanan aday, hangi siyasi partiden ve kim olursa olsun, derneğimizin kapısının sonuna kadar kendisine açık olduğunu bilsin.

Bizler Ankara’da sadece Karaman sevdasıyla bir araya gelen ve bunun için zamanını, emeğini vermekten kaçınmayan insanlarız. Bunun aksi her söylem ve iddia, derneğimize iftira anlamına gelir. Derneğimizdeki toplantı ve etkinliklerimize katılmayan, herhangi bir katkı sağlamayan, buna rağmen dernekle ilgili söz söyleme cüretinde bulunanlara hakkımızı helal etmeyeceğimizi bildiririz.

Karaman’ın ve Karamanlının yararına olan her konuda, herkesle işbirliğine hazır olduğumuzu da bir kez daha duyururuz.”

Veli Bozkır, seçim sürecinde Karaman’ın olaysız ve övgüyle anılacak günler geçirdiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Seçim sürecindeki kardeşlik havası seçim günü de devam etsin, seçimler bitikten sonra da. Seçmenin tercihine saygı gösterilmesi, toplumsal huzurun da güvencesidir.

Mazbatasını alan milletvekillerimizi, yemin töreninin ardından dernek binamızda ağırlamaktan onur duyarız. Bu çağrımızı Karaman basını aracılığıyla şimdiden yapıyoruz.

Seçim ve sonuçları ülkemize ve Karamanımıza hayırlı olsun.”

Veli BOZKIR ANKARAMANDER Başkanı

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.