Anasayfa / Dernek / Veli Bozkır

Veli Bozkır

1962 Karaman doğumlu olup, ilk, orta ve lise eğitimini Karaman’da tamamlamıştır. 1980 yılında Dz. Astsubay MYO Elektronik bölümünden mezun olmuş, 8 aylık Denizaltı eğitimlerinin ardından bir yıl süreyle Elektronik tekamül kursunu başarıyla tamamlamıştır. Sırasıyla Denizaltı Filo Komutanlığı, Kdz. Bölge Komutanlığı, Deniz Harp Okulu Komutanlığı, Sahil Güvenlik Genel Komutanlığı ve Genel Kurmay Başkanlığı olmak üzere Türk Silahlı Kuvvetlerinin çeşitli birliklerinde ve yurt dışı görevinde bulunmuş çok sayıda başarı, taktir ve ödül almıştır.

1985-2001 yılları arasında faal Futbol Hakemliği yapan Bozkır, 2001 yılında A. Ü. İşletme Fakültesi Yönetim ve Organizasyon bölümünde Lisans eğitimini tamamlamıştır.

Türk Silahlı Kuvvetlerde 23 yıl bir fiil görev yaparak, 2003 yılında kendi isteği ile emekli olmuştur.

2004 yılında üye olduğu ANKARAMANDER Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiş ve Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır.

2006 Yılında yapılan Olağan Genel Kurulda Karamanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı seçilmiş ve halihazır Başkanlık görevini sürdürmektedir.

Başkanlığı süresince takım arkadaşlarıyla birlikte, Karamanlılar Derneği Genel Merkez Binasının satın alınması, Üniversitede okuyan ihtiyaç sahibi öğrencilere burs verilmesi, yurt dışına dil eğitimine gönderilmesi, Ankara AKM de Karaman Tanıtım Günleri düzenlenmesi, Karamanlılar Derneği TSM Korosunun kurulması, Karaman’a okul yaptırılması gibi sosyal, kültürel projelerin gerçekleştirilmesine başkanlık etmiş, yönetmiş ve yönetmektedir.

2017 Yılı Kasım ayında yapılan TEMAD Olağan Genel Kurulunda Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiş ve TEMAD Genel Başkan Yardımcılığı görevi yapmıştır.

Güçlü bir STK oluşumunu gerçekleştirmek ve büyük çaplı projeleri hayata geçirmek amacıyla. alanında son derece başarılı 20 kişilik kurucu üyeleriyle Vakıf kurulması sürecini başlatmıştır. KARAMAN EĞİTİM KÜLTÜR VE SAĞLIK VAKFI Kurucu Başkanı olarak kuruluş sürecinde yoğun bir mesai yapılmasına önderlik etmiştir. Kuruluşu 12 Haziran 2020 tarihinde resmi gazetede yayınlanarak resmen kurulan Karaman Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı’nın Kurucu Başkanlığını sürdürmektedir.

Temel düzeyde Fransızca ve İngilizce bilen Bozkır evli, iki çocuk babası ve ikiz torun sahibidir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.